" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان خوزستان با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
همه چیز درباره استخدام حسابدار – قسمت دوم
برای مطالعه قسمت اول مقاله بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

همه چیز درباره استخدام حسابدار – قسمت اول


قسمت دوم مقاله :

استخدام حسابدار یا کارشناس رسمی دادگستری

برای کسانی که علاوه بر استخدام به عنوان حسابدار ، به یک فعالیت تخصصی پاره وقت و درآمدزا می اندیشند، حرفه کارشناس رسمی دادگستری گزینه مناسبی است.

فارغ التحصیلان رشته های مرتبط به این حوزه از جمله حسابداری، مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی مجاز به شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی هستند.

 استخدام رشته حسابداری در شغل هیئت علمی

امروزه با افزایش آگاهی نسل جوان و ابزارهای اطلاع رسانی نوین، دستیابی به شغلهایی که تا پیش از این رویا محسوب می شد، امکان پذیرتر شده است. از جمله این مشاغل می توان به عضویت در هیئت علمی (یا به اصطلاح استاد دانشگاه شدن) اشاره کرد.

امروزه نحوه ورود به این شغل، شرایط لازم ، معیارهای مورد نظر داوران و حتی امتیاز هر یک از این معیارها در دسترس علاقه مندان است و از این رو برای افراد علاقه مندی که صلاحیت تدریس در دانشگاه و موسسات آموزش عالی را داشته باشند یک هدف جدی محسوب می شود.

نقش مدرک حسابدار رسمی در استخدام حسابدار

مسوولیت اعطای مدرک حسابدار رسمی به طور معمول برعهده “جامعه حسابداران رسمی ایران” است که از طریق برگزاری آزمون حسابدار رسمی انجام می شود، داشتن این مدرک از آنجا که نشان دهنده تجربه لازم (داشتن تجربه مفید در حسابرسی یا امور حسابداری، خدمات مالی، مدیریت مالی و نظایر آن از شروط شرکت در آزمون است) و صلاحیت علمی فرد پذیرفته شده است، یک گام اساسی در استخدام حسابدار به شمار می رود.


مزیت استخدام شدن به عنوان حسابدار

حداقل ۸ مزیت اساسی را می توان برای استخدام حسابدار برشمرد؛ از جمله بازار کار گسترده، عدم نیاز به تحصیلات تکمیلی،تقاضای دائمی از سوی بازار کار برای استخدام حسابدار ، امکان دورکاری (کار در منزل). برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات موارد یاد شده این مقاله مفید خواهد بود.

نقش رزومه کامل در استخدام حسابدار


رزومه اولین و موثرترین ابزار معرفی شما به عنوان کارجو به کارفرما می باشد. اگر به آگهی های استخدام حسابدار، کارشناس مالی نگاهی بیاندازید، می بینید که هر روز تقریبا آگهی های زیادی برای استخدام حسابدار منتشر می شود. از طرفی تعداد زیادی کارجوی رشته حسابداری هستند که به دنبال استخدام هستند. داشتن یک رزومه خوب و مناسب می تواند یکی از مهم ترین مزیت های شما در بین همه این کارجویان بوده و شما را در مسیر یافتن شغلی مناسب یاری کند.

 پس باید سعی کنید تا حد ممکن با کمک راهنمایی ها و دستورالعمل های استاندارد، با توجه به شغل مورد نظر و کارفرمای مربوطه، بهترین رزومه را نوشته و ارسال نمایید.

 رزومه انواع مختلفی دارد که با توجه به کاربرد آن باید مناسب ترین نوع را انتخاب کرده و استفاده نمایید. استفاده از قالب های آماده رزومه می تواند بسیار مفید باشد.

 شما باید بتوانید مهارت ها، توانایی و دانش خود را به بهترین شکل در رزومه خود بیان کنید. در مجموع نکات مهمی هستند که برای نوشتن یک رزومه موفق باید رعایت کرده و از بعضی موارد باید دوری کنید.

 نقش تیپ شخصیتی در استخدام حسابدار


اگرچه متناسب بودن تیپ شخصیتی با شغل حسابدار در استخدام حسابدار معمولا در نظر گرفته نمی شود،اما در صورت داشتن تیپ شخصیتی مناسب، احتمال موفقیت و رضایتمندی شغلی برای کارجو و بهره وری و کارآیی بیشتر برای کارفرما به نحو چشمگیری افزایش می یابد.

 مطالعات انجام شده نشان می دهد بر اساس تست شخصیت شناسی MBTI (که یکی از معتبرترین آزمون های شخصیت شناسی در دنیاست)، تیپ های شخصیتی ESTJ و ISTJ بیشترین تطابق شخصیتی را با شغل حسابدار دارند. برای اطلاع از جزئیات مطلب و نیز تعیین تیپ شخصیتی خود می توانید از این صفحه بازدید کنید.

 
بهترین شرکت ها برای استخدام حسابدار

بهترین شرکت و محل کار از نظر هر کسی ممکن است متفاوت باشد. برخی از افراد از محیط های شلوغ و پررفت آمد لذت بیشتری می برند و بعضی دیگر به دنبال محیط های کاری آرام و خلوت هستند. درباره این موضوع و تفاوت های شخصیتی افراد و نقش آن در انتخاب شغل در بخش های دیگر توضیحات کامل تری ارائه شده است اما آنچه ما در این بند به آن توجه می کنیم، پاسخ به این سوال است که استخدام به عنوان حسابدار در یک شرکت بزرگ و با کادر مالی گسترده بهتر است یا استخدام در یک شرکت کوچک و کم ججم ؟

برای این سوال می توان پاسخ های مختلفی در نظر گرفت اما در یک مقایسه اجمالی می توان چنین گفت که اگر شما به عنوان حسابدار یا کارشناس مالی در یک شرکت کوچک و با تیم مالی محدود (یکی دو نفر) استخدام شوید علی رغم اینکه امنیت شغلی شما ممکن است کمتر باشد، حقوق شما سر موقع پرداخت نشود و … اما با توجه به اینکه کارهای مختلفی را در حوزه مالی و حسابداری باید انجام دهید، لذا در مدت زمان کمتری، تخصص و تجربه بیشتری کسب می کنید و شما را برای ارتقاء شغلی بیشتر آماده می کند.

ولی اگر در یک شرکت بزرگ با یک تیم مالی گسترده (بین ۶-۷ نفر تا چند ده نفر) استخدام شوید ، علی رغم برخورداری از مزیت های فوق الذکر ولی کار شما عموما محدود به وظایف تکراری و مشخص خواهد شد و این فعالیت ها در مدت زمان زیادی با شما خواهد بود لذا یادگیری و پیشرفت شما در بازه زمانی مشخص نسبتا کمتر خواهد بود و برای ارتقاء شغلی و کسب تخصص مالی و مدارج مدیریتی در حوزه حسابداری باید مسیر طولانی تری را طی کنید.

 ورود به دنیای آگهی های استخدام حسابدار

اکنون و با دانستن اطلاعات فوق می توان گفت شما اصول کلی استخدام حسابدار را می دانید. بنابراین زمان مناسبی برای تصمیم گیری شماست. اگر همچنان دوست دارید وارد بازار کار حسابداری شوید، پیشنهاد می کنیم از طریق جستجوی  کلید واژه های حسابدرای در موتورهای جستجو ، جدیدترین آگهی های استخدام حسابدار را بر اساس آن کلید واژه مشاهده کنید و موقعیت دلخواه خود را بیابید.

همچنین با ثبت رزومه آنلاین ، شانس خود را برای انتخاب توسط بهترین کارفرمایان افزایش خواهید داد.

با رعایت نکات این مقاله احتمالا استخدام شما به عنوان حسابدار زیاد طول نخواهید کشید اما اگر برای شما این زمان کمی هم به طول انجامید، نگران  نباشید چرا که با رعایت نکات فوق و داشتن علاقه و استعداد سرانجام موفق خواهید شد.

 شرکت حسابداری و حسابرسی محاسبان خبره


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات