" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان خوزستان با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
همه چیز درباره استخدام حسابدار – قسمت اول

قسمت اول مقاله:

اگر شما هم در زمره جویندگان آگهی استخدام حسابدار ، کمک حسابدار ، کارشناس مالی و غیره هستید، حتما با عناوین جذابی در لابه لای آگهی های استخدام برخورد کرده اید. عناوینی همچون استخدام حسابدار با حقوق بالا ، استخدام حسابدار با شرایط استثنایی ، استخدام حسابدار با بهترین مزایا ، استخدام کارشناس مالی در شرکت معتبر .


هرچند برخی از این آگهی ها کاذبند اما باید بپذیریم که درصد زیادی از این آگهی ها واقعی اند. اکنون این سوال مطرح است که این موقعیتهای استثنایی نصیب چه کسانی می شوند؟ و اصولا چه اطلاعاتی برای جویندگان کار و استخدام رشته حسابداری مفید است و شانس آنان را در یافتن موقعیتهای کاری افزایش می دهد؟

این مقاله با ارایه اطلاعات مورد نیاز و کاربردی و مناسب با بازار کار ایران، شما را در یافتن یا بهتر بگوییم بدست آوردن موقعیتهای شغلی و استخدامی مناسب کمک می کند.

شرایط معمول استخدام حسابدار ( شرایط مندرج در متن آگهی های استخدام )

علیرغم تنوع در متن آگهی ها و شرایط مورد نیاز کارفرمایان، می توان موارد تقریبا مشترکی را در آنها یافت. این موارد را در زیر مشاهده می کنید:

ساعات کار:
  معمولا تمام وقت

سن :   معمولا مطرح نیست
جنسیت :  از هر دو جنس
تجربه کاری : مفید است
حوزه کاری :  اغلب گروه های شغلی
تخصصهای اصلی مورد نیاز:  امور مالی و حسابداری
تخصصهای فرعی مفید :  نرم افزارهای Office( WORD , ECXEL)/ نرم افزارهای معروف حسابداری( یکپارچه مالی پایا ، سپیدار ،  همکاران سیستم – هلو و رایورز و غیره. / زبان انگلیسی


 

دوره های آموزشی و مهارت های مفید برای استخدام حسابدار

با نگاهی به تخصصهای مورد نیاز حسابدار در متن آگهی ها (موارد فوق الذکر ) می توان به مهمترین دوره ها و مهارت های مفید پی برد. آنچه مهم است کیفیت آموزشهای طی شده است که به اندازه کمیت و تعداد آنها مهم است. پس سعی کنید آموزشهای لازم را در مراکز معتبر و شرکت های حسابدرای و حسابرسی بگذرانید. مطمئن باشید صرف اندکی هزینه بیشتر می تواند نوعی سرمایه گذاری در مسیر آینده شغلی شما باشد.

یادگیری نرم افزارهای آموزشی معتبر حسابداری به صورت خودآموز نیز ضمن افزایش مهارتهای اساسی، اعتماد به نفس شما را نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد.

مرتبط ترین رشته های دانشگاهی برای استخدام حسابدار

مرتبط ترین رشته برای استخدام حسابدار رشته حسابداری است. رشته های مدیریت ( بیشتر گرایش های مالی،بازرگانی، صنعتی و دولتی) و اقتصاد با اهمیت کمتر و در مراتب بعدی قرار دارند.

 
استخدام حسابداری بدون داشتن مدرک دانشگاهی

امروزه مؤسسات آموزشی زیادی در شهرهای مختلف کشور، اقدام به برگزاری کلاس های مختلفی در زمینه آموزش مالی و حسابداری و یا نرم افزارهای مرتبط کرده اند و افراد مختلف با مدارک تحصیلی متفاوت در این کلاس ها شرکت می کنند و به صورت مهارتی و عملی با مفاهیم حسابداری آشنا می شوند.

در بین فارغ التحصیلان این دوره ها نیز افراد زیادی را می توان پیدا کرد که با استفاده از آموخته ها و مهارت های خود در حال حاضر از درآمد مناسبی نیز برخوردارند. شما می توانید با کمک مهارت حسابداری خود و نه الزاما مدرک دانشگاهی، کار حسابداری شرکت ها و اصناف مختلف را انجام دهید و حتی خیلی بیشتر از کارمندان مالی (با تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد) ، درآمد کسب کنید.

 وضعیت استخدام حسابدار در ایران

تقریبا شغلی را نمی توان یافت که در تمامی شرکت ها و سازمان ها، بزرگ و کوچک، خدماتی، بازرگانی و یا تولیدی مانند شغل حسابداری همیشه خواهان و طرفدار داشته باشد. در سال های اخیر با توجه به اجرای قوانین مالیاتی توسط دولت، بر رونق بازار کار اشخاصی که مسلط به مهارت های مالی و حسابداری هستند افزوده شده و بسیاری از اصناف و شرکت های کوچک نیز مجبور به استفاده از تخصص حسابداران برای انجام امور مالی خود و ارائه گزارش های مالی قانونی به مراجع ذیصلاح هستند.  حسابداران در هر شهر و منطقه ای که اصناف، شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی وجود دارند، بازار کار و فرصت های شغلی متعدد دارند.

 
وضعیت درآمد حسابدار در ایران و سایر کشورها

آمریکا – متوسط حقوق و درآمد حسابدار در این کشور  ۴۷،۵۶۳ دلار آمریکا است (سالانه – ۲۰۱۵)

استرالیا – متوسط حقوق و درآمد حسابدار در این کشور ۳۹،۷۸۰ دلار آمریکا است(سالانه – ۲۰۱۵)

کانادا – متوسط حقوق و درآمد حسابدار در این کشور ۳۶،۶۷۰ دلار آمریکا است (سالانه – ۲۰۱۵)

انگلستان – متوسط حقوق و درآمد حسابدار در این کشور ۴۳،۰۰۰ دلار آمریکا است (سالانه – ۲۰۱۵)

ترکیه – متوسط حقوق و درآمد حسابدار در این کشور ۳۳،۰۰۰ دلار آمریکا است (سالانه – ۲۰۱۵)

امارات متحده عربی – متوسط حقوق و درآمد حسابدار در این کشور  ۱۹،۲۲۵ دلار آمریکا است(سالانه – ۲۰۱۵)

ایران –  متوسط حقوق و درآمد حسابدار در سطح کارشناسی ۱،۴۰۰،۰۰۰ تومان، در سطح سرپرستی ۱،۷۵۰،۰۰۰ تومان و در سطح مدیریت ۳،۷۵۰،۰۰۰ تومان (ماهانه – ۱۳۹۳)


ادامه مطالب را می توانید در قسمت دوم مقاله  شرکت حسابدرای و حسابرسی محاسبان خبره که در چند روز آینده منتشر می شود مطالعه نمایید ..

شرکت حسابداری و حسابرسی محاسبان خبره


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 5 آبان 1399 11:06 ب.ظ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات