" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان خوزستان با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
حسابدار ها چقدر حقوق می گیرند
امروزه یکی از معیارهای اصلی انتخاب شغل برای جوان ها میزان حقوق و درآمد آن است. این معیار که در گذشته از ارزش کمتری نسبت به عوامل دیگر برخوردار بوده، روز به روز با گذشت زمان و تغییر فرهنگ عمومی و اولویت پیدا کردن مسایل اقتصادی در احساس رضایت مردم از زندگی، ارزش بیشتری پیدا می کند.
به طوری که می توان موارد بسیار زیادی را یافت که یک فرد پس از اخذ مدارک بالای تحصیلی در یک رشته دانشگاهی معتبر، به دلیل توجه به درآمد بیشتر وارد شغل غیر مرتبط دیگری شده است که حتی به تحصیلات دانشگاهی نیز نیاز ندارد.

لذا جهت اطلاع بیشتر مدیران شرکت ها و دانشجویان و  و همچنین کارجویان و شاغلین از میانگین حقوق شاغلین در حوزه مالی و حسابداری، در این مقاله به بررسی وضعیت درآمد رشته حسابداری در سال ۹۳ و ۹۴ می پردازیم.
  اعداد و ارقام مربوطه به حقوق و دستمزد در این مقاله بر اساس تحقیق و نظرسنجی صورت گرفته توسط “ایران تلنت” در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ از بین نزدیک به هراز نفر از متخصصین مالی و حسابداری در سطوح مختلف شاغل در تهران بدست آمده است.

حقوق حسابدار در سطح کارشناسی

کسانی که در این سطح فعالیت می کنند معمولا با عناوینی همچون حسابدار، کارشناس امور مالی، حسابرس ، مسئول حقوق و دستمزد ، تحلیل گر مالی ، کارشناس بودجه ، حسابرس داخلی و یا  کارشناس ارشد مالی شناخته می شوند.

بر اساس این تحقیق متوسط دریافتی یک نفر در سطح کارشناس حسابداری برای کار تمام وقت درسال ۱۳۹۳ در تهران ۱.۴۰۰.۰۰۰ تومان می باشد. حداقل حقوق برای چنین فردی مبلغ ۸۰۰.۰۰۰ تومان و حداکثر آن ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان گزارش شده است.
 
حقوق حسابدار در سطح سرپرستی

افرادی که در این پست فعالیت می کنند با عناوینی همچون سرپرست مالی ، سرپرست حسابداری ، رئیس حسابداری ، حسابرس ارشد ، حسابدار ارشد ، کارشناس ارشد بودجه ، خزانه دار ، کارشناس ارشد مالی و یا رئیس حسابداری پروژه شناخته می شوند.

بر اساس تحقیق فوق متوسط دریافتی برای پست سرپرست برای کار تمام وقت در تهران در سال ۹۳ ۱۷.۵۰۰.۰۰۰ ریال است. حداقل این مبلغ برای چنین فردی ۹.۰۰۰.۰۰۰ ریال و حداکثر حقوق برای رئیس حسابداری ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال در ماه بوده است.
 
حقوق حسابدار در سطح مدیریت

معمولا کسانی که به عنوان مدیر در حوزه مالی و حسابداری فعالیت می کنند با عناوینی همچون مدیر مالی، مدیر مالی و اداری ، مدیر مالی و برنامه ریزی ، رئیس حسابداری ، رئیس حسابداری صنعتی ، مدیر حسابرسی داخلی و یا سرپرست مالی شناخته می شوند.

متوسط دریافتی برای شخصی که در سطح مدیریت مالی فعالیت دارد برای کار تمام وقت در تهران در اسفند ماه سال ۹۳ ۳۷.۵۰۰.۰۰۰ ریال است . حداقل این مبلغ ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال و حداکثر آن ۸۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال در ماه بوده است.


 میزان تجربه و سابقه کار افراد تأثیر مستقیمی در میزان حقوق دریافتی آنها دارد. به این معنا که هر چقدر فرد از تجربه بیشتری در شغل خود برخوردار باشد، معمولا ارزش افزوده بیشتری برای شرکت یا سازمان خود ایجاد می کند و می تواند کارهای پیچیده تر را با صرف انرژی کمتری نسبت به کم تجربه ها انجام دهد.همانطوری که اشاره شد این ارقام مربوط به اسفند ماه سال ۱۳۹۳ است یعنی اینکه بسیاری از شرکت ها هنوز افزایش حقوق سال ۹۴ را اعمال نکرده بودند. لذا با توجه به نرخ تورم و افزایش حقوق اعلام شده در سال ۹۴ میانگین حقوق و دستمزد در سال ۹۴ به صورت میانگین حدود ۲۰% نسبت به مبالغ مذکور افزایش داشته است.


فراموش نکنید که اعداد فوق به صورت میانگین بیان شده است و لذا عوامل دیگری نظیر تجربه، تخصص ، روابط سازمانی و سایر عوامل دیگر می تواند در میزان حقوق و مزایای دریافتی توسط یک حسابدار تأثیرگذار باشد


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic