" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان خوزستان با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
در مورد شرکت بین المللی حسابداری PWC بیشتر بدانیم

شرکت حسابداری پرایس واتر هاوس کوپرز، (به انگلیسی: PricewaterhouseCoopers و نام تجاری  PwC) یک شرکت چند ملیتی است که به ارائه سرویس های خدمات حسابداری و مالی می پردازد.

بر مبنای برآورد درآمد سالیانه این شرکت در سال 2013 این شرکت دومین شرکت بزرگ در ارائه سرویس های خدمات حسابداری و مالیاتی در جهان است و یکی از چهار شرکت بزرگ حسابرس در کنار شرکت‌های ارنست اند یانگ، دیلویت و کی‌پی‌ام‌جی محسوب می شود.
پی دبلیو سی شبکه‌ای از کارمندان بالغ بر 184000 نفر در 157 کشور را دارا می باشد. درآمد کل این شرکت 31.5 بیلیون دلار در سال 2012 بوده که که 14.9 بیلیون دلار آن از حسابرسی بیمه‌ای و 7.9 بیلیون دلار آن از حسابرسی مالیاتی و 8.7 بیلیون دلار آن از ارائه خدمات مشاوره‌ای حاصل شد.
این شرکت در سال 1998 بوسیله ادغام شرکت های "کوپر و لایبرند" و "پرایس واترهاوس" تاسیس شد. نام تجاری در سپتامبر 2010 به پی دبلیو سی برای تغییر در علامت تجاری کوتاه شد. با توجه به عملکرد شرکت در سال 2012 آمریکا می توان این شرکت را به عنوان پنجمین شرکت بزرگ خصوصی در آمریکا نام برد.


نام شرکت
پرایس واتر هاوس کوپرز اسمی است که از تلفیق اسامی "پرایس واترهاوس" و "کوپر و لایبرند" با توجه به ادغام آنها در سال 1998 حاصل شده است. در 20 سپتامبر 2010 پرایس واتر هاوس کوپرز به پی-دبلیو-سی  تغییر برند داد ولی نام قانونی شرکت همان پرایس واتر هاوس کوپرز باقی مانده است.

تاریخچه
شرکت در سال 1998 با ادغام شرکت های "کوپر و لایبرند" و" پرایس واترهاوس" تاسیس شد. تاریخچه‌ی هر دوی این شرکتها به قرن 19 برمی گردد.

London, UK 

Tower 185, Frankfurt, Germany 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کوپر و لایبرند
در سال 1845 توسط ویلیام کوپر برای کارهای حسابداری در لندن تاسیس شد که هفت سال بعد هنگامی که برادران او به شرکت ملحق شدند نام شرکت به برادران کوپر تغییر یافت.
در سال 1989 "روبرت اچ. مانگامری" ، "ویلیام ام لایبرند" ، آدام ای راس جی آر و برادرش تی ادوارد راس" شرکت "لایبرند، مانگامری و برادران راس را در ایالات متحده تاسیس کردند.
در سال 1957، برادران کوپر؛ لایبرند ،برادران راس و مانگامری و یک شرکت کانادایی "مک‌دونالد، کری و کو" بر سر بکار بردن اسم "کوپرز & لایبرند" در رویه های بین المللی توافق کردند. در سال 1973 سه شرکت عضو در آمریکا، انگلیس و کانادا اسامی خود را به "کوپرز& لایبرند" تغییر دادند. .
سپس در سال 1980 شرکت "کوپرز& لابرند" تخصص خود را در زمینه ورشکستگی با خرید کورک گولی (به انگلیسی Cork Gully) به شکل قابل ملاحظه‌ای تقویت کرد. کورک گولی در آن زمان شرکتی بود که در همین زمینه در انگلستان کار می کرد.
در سال 1990 در برخی کشورها از جمله انگلستان، کوپرز&لایبرند با "دلویت هاسکینس&سلز ادغام شد تا شرکت به" کوپرز&لایبرند دلویت" تغییر نام دهد.
در سال 1992 اسم شرکت به همان "کوپرز&لایبرند" تغییر داده شد.
پرایس واترهاوس
یک حسابدار به نام ساموئل لاول پرایس یک دفتر حسابداری را در لندن در سال 1849 تاسیس کرد. در سال 1865 پرایس با "ویلیام هاپکینز هولیلند" "و ادوین واترهاوس" وارد شراکت شد.
هولیلند (Holyland) بعد از مدت کوتاهی از آنها جدا شد تا شرکت از سال 1874 با نام "پرایس، واترهاوس&کو" شناخته شود. ( بعدها ویرگول از این اسم برداشته شد).
قرارداد اصلی شراکت مابین پرایس،هولیلند و واترهاوس  امکان دارد در برجهای سوسوارک (Southwark) امضا شده باشد . این یکی از دفاتر مهم "پی دبلیو سی" بود که در حال حاضر مورد تخریب واقع شده است.
در اواخر قرن 19 میلادی پرایس واترهاوس شهرت قابل ملاحظه‌ای به عنوان یک شرکت حسابداری بدست آورده بود. در نتیجه افزایش میزان مبادلات مابین آمریکا و انگلستان، پرایس واترهاوس و در سال 1980 یک شعبه در نیویورک  باز کرد و خود این شرکت آمریکایی به سرعت رشد یافت.
 شرکت اصلی انگلیسی در سال 1904  شعبه در لیورپول باز کرد و سپس در هرجای  انگلستان و دنیا و در هر زمانی و درهر کشوری که بنا به تاسیس شعبه بود یک شراکت جداگانه تنظیم میشد بنابراین می توان گفت رویکرد بین المللی پرایس واترهاوس  یک فدراسیون از شرکتهای همکار بوده که به شکل ارگانیک رشد یافته است و در نتیجه‌ی یک ادغام بین‌المللی نبوده است.
در تلاش های بعدی برای بهره‌گیری از صرفه جویی های ناشی از مقیاس، "آرتور اندرسن" و پی دبلیو درباره یک ادغام در سال 1989 مذاکره کردند ولی به اساساً به علت تضاد منافع شکست خورد. ارتباطات تجاری قوی اندرسن با IBM و حسابرسی PW از  IBM و همچنین تفاوت های عمده فرهنگی مابین دو شرکت باعث شکست مذاکرات شد.
کسانی که در این مذاکرات حضور داشتند این نکته را بیان کردند که در پایان مذاکرات به این نتیجه رسیدند که دو شرکت نگاه متفاوتی به تجارت دارند و امکان ادغام بین آنها وجود ندارد.

از سال 1998 تا کنون
در سال 1998 "پرایس واترهاوس" با "کوپرز& لایبرند" ادغام شد تا "پرایس واتر هاوس کوپرز" تاسیس شود. بعد از ادغام شرکت مذکور مانند دیگر شرکت های بزرگ حسابداری(که بیش از هزینه هایشان درآمد دارند) یک شاخه مشاوره‌ی حرفه‌ای داشت.
مشاور مدیریت (MCS) یکی از سودآورترین زمینه ها در این حرفه بود که سریعترین رشد را داشت هرچند به صورت دوره‌ای بود. دلیل عمده رشد آن در دهه 1990 پیاده سازی سیستمهای پیچیده و یکپارچه ERP برای شرکتهای چند‌ملیتی بود.
پی دبلیو سی برای جلوگیری از تضاد منافع به دلیل فراهم نشدن برخی سرویس های مشاوره‌ای برای مشتریان حسابرسی، خصوصا در طراحی و پیاده سازی سیستمهای مالی   تحت فشار فزاینده‌ای قرار گرفت. از آنجایی که شرکت کار بخش بزرگی ازبزرگترین کمپانی‌های دنیا را حسابرسی می کرد این شروع محدودیت برای بازار مشاوره‌ای شرکت بود. این تضادها با اضافه شدن سرویس هایی نظیر بروسپاری آی تی و بک آفیس تشدید شد. به همین دلایل در سال 2000، "ارنست&یانگ" در بین چهار شرکت بزرگ در جایگاه اول فروش مشاوره‌ای به کاپژمینی قرار گرفتند.
رسوایی‌های انرون، ورلدکام و سایر حسابرسی های مالی منجربه تصویب قانون Sarbanes-Oxley شد که در تعاملات بین مشاوره‌های مدیریتی و حسابرسی (بیمه‌ای) بسیار محدود عمل می کند. بخش مشاوره‌ای پی دبلیو سی با ترجیح تجارت با نام تجاری خود (نه با عنوان" بخش MCS  شرکت پرایس واتر هاوس کوپرز") آغاز به فعالیت کرد. بنابراین پی دبلیو سی برای سرمایه گذاری در رشد سریع MCS از طریق فروش آن به هیولت پاکارد (بنا به گزارشها 27بیلیون دلار) برنامه‌ریزی کرد اما مذاکرات در سال 2000 شکست خورد.
در سال 2000، پی دبلیو سی توانست اومنیلوگیک سیستم ،بزرگترین شریک کانادایی مشاور اس ای پی را بخرد. در مارس 2002 آرتور آندرسن و هیئت های ال ال پی در هنگ کنگ و چین مذاکرات خود را برای الحاق چین و پرایس واترکوپرز را انجام دادند.
پی دبلیو سی در ماه می 2002  اعلام کرد که فعالیت های مشاوره‌ایش به شکل نهاد کاملا مستقل انجام خواهند شد و یک مدیرعامل برای اداره این شرکت بین المللی استخدام کرد.
یک مشاوره خارجی ولف اولاین استخدام شد تا یک برند از نهاد جدید به نام ماندی (دوشنبه) بسازد. مدیر عامل این شرکت گرگ برنمن این نام غیرمعمول را اینگونه تفسیر کرد: یک کلمه واقعی، مختصر قابل تشخیص و جهانی و مناسب برای شرکتی است که به سختی کار می کند تا نتیجه بگیرد. [21] هرچند این برنامه ها به زودی آشکار شد.
در اکتبر 2002، پی سی دبلیو تمام خدمات مشاوره تجاری آی بی ام را با قیمت تقریبی 3.9 بیلیون (پول نقد و سهام) عهده دار شد. خدمات مشاوره‌ای پی سی دبلیو در خدمات تجارت جهانی آی بی ام، افزایش حجم و قابلیت های خدمات مشاوره‌ای در حال رشد آی بی ام جذب شده بود.
در سال 2009 پی سی دبلیو شروع به بازسازی شیوه های مشاوره‌ای خود با خرید شرکتهایی همچون گروه مشاوره‌ای پارگون (Paragon ) و خدمات تجاری بیرینگپوینت (BearingPoint) نمود. شرکت به این پروسه با خرید Diamond Management & Technology Consultants Inc در نوامبر 2010  و پی آر تی ام (PRTM) در آگوست 2011 ادامه داد. در ماه اوت 2012 شرکت آنتس آی ویو (Ant’s Eye View) خریداری شد تا یک پیشرفت استراتژی رسانه های اجتماعی و شرکت مشاوره جهت افزایش تاثیرگذاری مدیریت مشاوره‌اش بر روی مشتری و همچنین افزایش قابلیتها در تعاملات با مشتریان، حاصل شود. .
در30 اکتبر 2013 شرکت اعلام کرد که بوز& کمپانی را خواهد خرید.
این شرکت در حال حاضر طیف رو به رشدی از خدمات در سطح نرم افزار برای جوابگویی به اطلاعات رو به رشد چالشهای مدیریت است. [28] در سال 2013  شرکت با یک شرکت یکپارچه سازی داده ها به نام Pneuron Corporation همکاری کرد تا برای مدیریت داده های بزرگ کمک کند.

اقدامات و عملکردها
عملکردهای پرایس واتر هاوس کوپرز جهانی هستند ولی حسابداری در اروپا 42% از کل آنها را به خود اختصاص داده است.
پی دبلیو سی به 33% شرکت ها بنا به گزارش اف تی گلوبال 500 و 29% از شرکتها در گزارش فورچن گلوبال 500 حسابرسی می کند.
بخشهای خدماتی:
پرایس واتر هاوس کوپرز سه بخش خدماتی عمده‌ی زیر را سازماندهی کرده است:
•    خدمات بیمه ای
•    مشاوره‌ی مالیاتی،( برنامه ریزی مالیاتهای بین المللی و مطابقت آن با قوانین محلی، منابع انسانی، فرهنگ ها، خدمات حقوقی و هزینه های حمل و نقل)
•    مشاوره – فعالیت های مشاوره‌ای عمدتاً استراتژی، بهبود عملکرد، خدمات معاملاتی، بازاریابی، خدمات امور مالی شرکت توسعه پایدار و مدیریت بحران در طیف وسیعی از زمینه های تخصصی مانند حسابداری و مشاوره آماری را در بر می گیرد.
•    آکادمی- آموزش طیف وسیعی از مهارت های مالی و تجاری به افراد و سازمانهایی که برای آنها کار می کنند. آکادمی پی دبلیو سی دانش آموزانی را که در حال گرفتن مدرک حرفه‌ای در حسابداری و امور مالی هستند را پشتیبانی و حمایت می کند.
 بخش های خدماتی پرایس واتر هاوس کوپرز در بازار هر کشور با توجه به ویژگی های صنعتی آن رفتار می کنند.
ویژگی هایی نظیر :
•    مصرف کنندگان و محصولات و خدمات صنعتی (CIPS)
•    خدمات مالی (FS)
•    فناوری، اطلاعات، ارتباطات و سرگرمی ها (TICE)
•    زیرساخت ها، دولت و تاسیسات (IG&U)
•    شرکت های خدماتی خصوصی (PCS)
این زیرمجموعه ها ممکن است در برخی مناطق کمی متغییر باشد.

مشاوره
پی دبلیو سی طرح های مختلف و گسترده‌ی مشاوره‌ای را در چارچوب مدیریت ریسک بنگاه (ERM) گسترش داده است از جمله به تلاش در سطح بین المللی برای کمک به شرکت ها در رابطه با برون‌سپاری، همچنین ارزیابی ریسک سیاسی با مشاوره‌ی ریسک سیاسی به شرکت اوراسیا گروپ (Eurasia Group) می توان اشاره کرد.
خدمات مشاوره‌ای که توسط پی دبلیو سی ارائه می شود شامل دو بخش مشاوره‌ی آماری است؛ محاسبات بیمه ای  و روش های مدیریت بیمه ای (AIMS)  و زیر شاخه "خدمات منابع انسانی (HRS). محاسبات بیمه ای چهار حوزه را پوشش می دهد: حقوق بازنشتگی، بیمه عمر، بیمه غیر زندگی عمومی و سرمایه گذاری ها. AIMS با بیمه ها و سرمایه گذاری های زندگی و غیر زندگی سر و کار دارد در حالی که HRS عمدتاً با حقوق بازنشستگی سر و کار دارد.
پی دبلیو سی به دولت فدرال آمریکا از طریق اداره‌ی بخش دولتی آنها خدمات می دهد.
پی دبلیو سی تاکنون بیش از 2000 متخصص دارد که در واشنگتن مترو کریدور مسقر شده‌اند. شرکت مذکور در سی‌ام اکتبر سال 2013 اعلام کرد که شرکت بوز&کمپانی (Booz & Company) به همراه نام شرکت و 300 شریکش را در صورت کسب موافقت این شرکت در رای‌گیری دسامبر، خواهد خرید.

ساختار حقوقی
پی سی دبلیو معرف یک یا چندین شرکت عضو شبکه پی سی دبلیو هست که هر یک از لحاظ قانونی نهادی مجزا به شمار می رود.

مشتریان مهم
پی سی دبلیو از سال 1934 به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی
 (Academy of Motion Picture Arts and Sciences,) ارائه سرویس می کند.


Figueroa at Wilshire, Los Angeles, California 
Lima, Peru  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مناقشات
ویلی نلسون
در سال 1990 ، اداره درآمدهای داخلی آمریکا با ادعا که ویلی نلسون 32 میلیون دلار بدهکاری مالیاتی با احتساب بهره و جریمه دارد، اغلب دارایی های ویلی نلسون را ضبط کرد. او از پرایس واترهاوس به اتهام قرار دادن در سپر مالیاتی نامشروع (بنا به IRS.) شکایت کرد. طرح دعوی در دادگاه برای مقدار نامعلومی حل و فصل شد.
بیزینس ویک (BusinessWeek) نوشت که پی دبلیو سی در طول سالهای "معاملات سؤال برانگیز" (questionable dealings) حسابرس شرکتAmerican International Group  بود.  ای آی جی  (AIG) در مارس 2005 نوشت : برای مثال  معاملات با شرکت بیمه‌ای  واقع در باربادوس ممکن است در طول 14 سال اشتباه محاسبه شده باشد به این دلیل که ممکن است یک شرکت وابسته به "ای آی جی" مخفیانه ضرر و زیان بیمه گر را پوشش می‌داد. بیزینس ویک نوشت به نظر می رسد که پی سی دبلیو در معاملات ای آی جی و جنرال رِه کورپ (General Re Corp) متعلق به  شرکت برکشیر هاساوی
(Berkshire Hathaway Inc) اشتباهات سهمگینی داشته است.جنرال رِه مبلغ  500 میلیون دلار در پوشش ادعاهای پیش بینی شده و حق بیمه به ای آی جی منتقل کرده است.
بیزینس ویک پرسید: "آیا حسابرس وظیفه‌ی خود را  با تایید ای آی جی در ریسک فرضی در ادعاهای بالاتر 500 میلیون دلار انجام می داده است و در نتیجه‌ی اجازه‌ی ای آی جی معامله را بیمه شده تلقی کند؟ و این موضوع باعث اعمال روش حسابداری 101 در هر معامله بیمه اتکایی می‌گردید.

تعلیق ChuoAoyama
از سال 2000 تا 2006، خدمات بیمه‌ای مربوط به پی سی دبلیو در ژاپن توسط شرکت ChuoAoyama Audit Corporation (中央青山監査法人 Chūō-Aoyama Kansa Hōjin) انجام می شد. در می 2006 آژانس خدمات مالی چواویاما در ژاپن در پی ورشکستگی شرکت لوازم آرایشی کانبو که در نتیجه تخلفات حسابرسی سه تن از همکاران در افزایش جعلی درآمدهای این شرکت در حدود 1.9بیلیون دلار در طول مدت پنج ساله اتفاق افتاد، از ارائه برخی از خدمات حسابرسی قانونی به مدت دو ماه منع گردید. حسابداران متخلف تا 18 ماه زندان از سوی دادگاهی در توکیو به دلیل داشتن "نقش منفعل" در جرم محکوم شدند. تعلیق برای یکی از بزرگترین شرکت های حسابداری اعمال شد و بسیاری از شرکتها که بخش بزرگی از مشتریان را تشکیل می دادند مجبور به پیدا کردن جایگزین قبل از شروع اعمال تعلیق در جولای آن سال بودند.
مدت کوتاهی پس از تعلیق چوایاما، پی سی دبلیو به سرعت برای توقف روند احتمالی از دست دادن مشتریان به دلیل رسوایی، دست به کار شد. آنها پرایس واترهاوس آراتا را تاسیس کردند و بعضی از حسابداران چواویاما (اما با بسیاری از اختلافات بین المللی) را به شرکت جدیدی انتقال دادند. چواویاما از 1 سپتامبر فعالیت های خود را با نام جدید میسوزو (Misuzu ) آغاز کردند. اما به هر حال مجموع مشتریان دو شرکت 30% کمتر از مشتریان چواویاما قبل از تعلیق بود. شرکت میسوزو در جولای 2007 منحل شد.

حل و فصل تایکو (Tyco)
در ژوئیه 2007، پی سی دبلیو پرداخت 229 میلیون دلار آمریکا را برای حل و فصل دعوی دسته جمعی مطرح شده بوسیله سهامداران شرکت بین المللی تایکو به دلیل یک تخلف حساب چندین میلیارد دلاری را پذیرفت. مدیر اجرایی و رییس امور مالی شرکت تایکو متهم به دزدی 600 میلیونی از شرکت شدند.

مورد ساتیام (SATYAM)
در ژانویه 2009 پی دبلیو سی  توسط مؤسسان شرکت ساتیام مورد انتقاد قرار گرفت، یک شرکت آی تی هندی در لیست  NASDAQ با یک تخلف 1.5 بیلیون دلاری قرار گرفت.
پی دبلیو سی نامه‌ای به هیئت مدیره‌ی ساتیام نوشت که ممکن است به حسابدارانشان اطلاعات نادرست و غیرقابل اطمینان داده شده باشند که پس از افشاگری های مدیر (سابق) ساتیام اظهارات خود را پس گرفتند. شاخه پی دبلیو سی در آمریکا  بازرس مورد نظر ساتیام برای طرح دعوی بود در نتیجه برگهای دعاوی حقوقی بر علیه پی دبلیو سی در آمریکا پر شد.
در این رسوایی دو شریک پرایس واترهاوس کوپرز، سیرنیواس تالوری (Srinivas Talluri) و سوبرامانی گوپالاکیشنان (Subramani Gopalakrishnan) از سوی اداره مرکزی  پلیس آگاهی هند متهم شدند. به خاطر این رسوایی سوبرامانی گوپالاکیشنان بعد از رسیدن به سن بازنشستگی اجباری از شرکت بازنشسته شد در حالی که تعلیق سیرنیواس تالوری از شرکت به قوت خود باقی است.

تعقیب قضایی یوکوس (Yukos)
در نوامبر 2010، نیویورک تامیز گزارش داد که پی دبلیو سی به دولت روسیه در رابطه با پیگرد قانونی شرکت یوکوس به اتهام فرار مالیاتی کمک کرده است. سپس در سال 2007 با  حکم مورد انتظار آزادی مشروط توسط همان قاضی ---در مورد آنچه همدستی پرایس واترهاوس کوپرز و شرکت قدیمی یوکو به نظر می رسد--- برای دو فرد تحت تعقیب (میخائیل بی خودروفسکی و پاتلون لبیدو)، دوباره دور جدیدی از اتهامات مبهم و گیج کننده مطرح شد. در پیغامی از سفارت آمریکا در مسکو بیان شده که آن دادگاه به لحاظ سیاسی انگیزش شده بود و نفوذ در سیستم قضایی آمریکا توسط پرایس واترهاوس کوپرز ممکن است نشان دهنده‌ی فشار دولت روسیه بر روی پی دبلیو سی برای پس گرفتن حسابرسان سابق یوکوس باشد یک منبع سفارت اشاره کرد که اگر حسابرسان به نحو صحیحی بازگردانده نمی شدند این میتوانست به شدت به شهرت بین المللی پی دبلیو سی لطمه وارد کند. مقامات روسی در حال بررسی فرارهای مالیاتی پی دبلیو سی بودند ولی به یکباره پس از بازپسگیری حسابرسان یوکوس، عملیات را متوقف کردند.

گلوبال تراست بانک و نرم افرارهای  Ltd و DSQ
آژانس استانداردهای حسابداری هند (ICAI) در حال بررسی شرکای پی دبلیو سی برای قصور در انجام وظیفه حرفه ای در انحلال گلوبال تراست بانک  Ltd است. مورد سال 2007.  مانند سایتام، گلوبال تراست بانک نیز در حیدرآباد واقع شده بود و این موجبات منع کار پی دبلیو سی در همه شرکت های مالی برای یک سال را توسط  RBI فراهم آورد.
پی دبلیو سی همچنین به دست داشتن در رسوایی حسابداری درDSQ Software  در هند متهم شد. پس از رسوایی سایتام یک اتحادیه کوچک رسیدگی به شکایات در بمبئی (SIGA) با ادعای تعداد دیگری از رسوایی های شبیه دستکاری سهام کتان پارخ (Ketan Parekh) از ناظرین بازار سهام هند (SEBI) در خواست کرده است تا کلیه فعالیت های پی دبلیو سی را در هند ممنوع اعلام کند و دارایی های این شرکت را در هند مسدود کند.

مورد ترانسنفت روسیه
ساخت و ساز خط لوله  ESPO ( اقیانوس شرق سیبری-اقیانوس آرام) توسط ترانسنفت تخمین زده می شد که هزینه ای در حدود 13 بیلیون دلار آمریکا را دربر داشته باشد.
یک گزارش درز شده از اتاق حسابرسی فدراسیون روسیه نشان داد که کل مقدار پولی که توسط میکانیسم ها و طرحهای مختلف در طول ساخت و ساز از شرکت دزدیده شده تا
 4 بیلیون دلار رسیده است.در  یکی سرمقاله های مسکو تایمز نوشته شد که یکی از حسابرسان اتاق تلاش داشت با بیان اینکه" بلی پول دزدیده شده اما نه اندازه ای که رسانه ها گزارش کرده اند"  آسیب را کنترل کند. پرایس واترهاوس کوپرز حسابرس ترانسنفت بود و با بیان اینکه "ما معتقدیم که مطلقا هیچ شاهدی برای ادعاهای مطرح  شده وجود ندارد و ما بر سر کار خود ایستاده ایم " تخلف را تکذیب کرد.

تحقیق (House of Lords) در انگلستان
در سال 2001 یک تحقیق House of Lords به طور خاص پی دبلیو سی را بابت عدم جلب توجه به ریسکهای مدل تجارتی که توسط نورسن راک (Northern Rock) انجام میشد مورد انتقاد قرار داد،او یک مشتری شرکت که توسط دولت بریتانیا در طول بحران اقتصادی نجات یافت.

حسابرسی اوراق بهادار جی پی مورگان
در سال 2012  انجمن اصول حسابداری و محاسبات بیمه ای (AADB) انگلستان پی‌سی‌دبلیو را بابت گزارش اشتباه بخش خدمات مالی از از اوراق بهادار جی‌پی مورگان ، بر اساس قوانین پول مشتری که از منابع مالی کلاینت دفاع می کند، مبلغ 1.4 میلیون یورو جریمه کرد. حسابداران از چک کردن اینکه آیا جی‌پی مورگان سیستم درستی در محل دارد، قصور کردند و قادر به جمع آوری شواهد کافی برای فرم اظهارات در مورد این مساله  نشدند و در نتیجه در گزارش جی‌پی مورگان اشتباه کردند و نتوانستند پول مشتری را از پولهای جی‌پی مورگان جدا نگه دارند. این بزرگترین جریمه ای است که برای یک شرکت حرفه‌ای حسابداری در انگلستان در نظر گرفته شده است.

کمک بانک جهانی برای توزیع آب خصوصی در دهلی نو
پرایس واترهاوس کوپرز از سوی توسط بانک جهانی متهم به دادن رشوه در یک مناقصه خصوصی سازی سیستم توزیع آب در دهلی هند شد، تلاشی که ادعا می شود برای فریب بازرسان بوده است. هنگامی که مناقصه انجام می‌شد پی دبلیو سی در هر روند مکرراً شکست می خورد و در هر بار بانک جهانی را تحت فشار قرار می داد که مناقصه را به دور بعدی بکشاند و در نهایت برنده مناقصه شد. این تلاش برای خصوصی سازی زمانی که یک تحقیق توسط آرویند کیجیرول (Arvind Kejriwa) و ان‌جی‌او های غیر دولتی پاریوارتان (Parivartan) در سال 2005 انجام شد، شکست خورد.
پس از ارسال درخواست حق دسترسی به اطلاعات (RTI) پاریوارتان یک گزارش 9000 صفحه ای از بانک جهانی دریافت کرد که نشان می داد خصوصی سازی سیستم منابع آب دهلی نو درآمدهای ماهیانه 25هزار دلاری برای چهار مدیر هر یک از 21 منطقه آبی در پی خواهد داشت که در مجموع درآمد سالیانه آن به 25 میلیون دلار با احتساب افزایش بودجه ای بیش از 60% و مالیات 9 برابری آب خواهد بود.
دی جی بی که اداره سیستم آب دهلی را در اختیار دارد طبق گزارش روزنامه آسین ایج (Asian Age) (که در آن طرح برای اولین بار برای عموم مردم توضیح داده شده) برای اولین بار در نوامبر 2004 به پاریوارتان نزدیک شد. دی جی بی وجود چنین پروژه ای را انکار کرد اما پس از درخواست تجدید نظر RTI درخواست را قبول کرد.
این اسناد مربوطه نشان داد این پروژه در سال 1998 در مدیریت دی جی بی به شکل کاملا محرمانه آغاز شده است. دی جی بی درخواست وام از بانک جهانی بابت بهبود سیستم آب کرده بود که مورد موافقت قرار گرفت و تلاش ها با یک وام 2.5 میلیون دلاری جهت مشاوره آغاز شد.
دولت دهلی می توانست به راحتی پول را با درصد بهره‌ی 12% که توسط بانک جهانی وام داده شده بود فراهم کند و می توانست آن را در بازار سرمایه تا 6% بالا ببرد. پس از مشاوره 35  شرکت چند ملیتی که باید به 6 تای آنها باقی می ماند لیست شده است.
وقتی که پی دبلیو سی در جای دهم قرار گرفت بانک جهانی بیان کرد حداقل باید یک شرکت از کشورهای در حال توسعه باشد و پی دبلیو سی با دفتری که در کلکته ساخته بود مناقصه را شرکت کرد. این شرکت ایندین نامیده میشد و رنکینگ آن به 6 کاهش یافته بود.
 زمانی که پی دبلیو سی در دور دوم شکست خورد بانک جهانی دی جی بی را تحت فشار قرار گذاشت تا دور جدیدی از مناقصه را آغاز کند. تنها یک شرکت در دور جدید موفق شد و آن پی دبلیو سی نبود و آن شرکت که از ارزیاب بانک جهانی پایین ترین نمره ها  گرفته بود و از دور خارج شد و قرارداد به پی سی دبلیو در سال 2001 بسته شد.
پس از بررسی توسط پاریوارتان یک کمپین بوسیله Kejriwal, Aruna Roy و سایر فعالین در دهلی نو راه اندازی شد و دی جی بی از درخواست وام از بانک جهانی عقب نشینی کرد.

کتلز
پی ال سی یک عمل قانونی در برابر پی دبلیو سی در بریتانیا که برای انجام تحقیقات کافی در رابطه با اظهارنامه های حسابرسی سالهای 2007 و 2006 که در آنها شکست خورده بود، به همراه داشت. کتلز یک شرکت مالی مصرف کننده بود که بعدها نقاط ضعف مدیریتی آن  معلوم شد که باعث شده در ترازنامه مالی خود اغراق کند که به عنوان یک شرکت FTSE250 ذکر شده، آن را پس از آن فهرست خود را از دست داد. PWC این ادعا قانونی را رد کرد.

گزارش PCAOB در بازرسی حسابرسی
(PCAOB) در گزارش کار حسابرسی  از پی دبلیو سی در سال 2012 در مقابل شرکت های دولتی آمریکا کاستی های  قابل توجهی در 21 مورد از52 حسابرسی بررسی شده وجود دارد.

بیمه کویین
پی سی دبلیو ایرلند توسط مدیران مشترک بیمه کویین به دلیل غفلت از حسابرسی محدودیت بیمه‌ای 1 بیلیون یورویی کویین شکایت کرده است.


Freshwater Place, Melbourne, Australia 
Oslo, Norway 
Kingdom Center, Riyadh, Saudi Arabia 
Kasumigaseki Building, Tokyo, Japan 
Warsaw, Poland 
Torre PwC, Madrid, Spain 
Accra, Ghana 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 5 آبان 1399 09:55 ب.ظ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات