" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان خوزستان با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
درج روز حسابدار در تقویم رسمی ایران
روز ۱۵ آذر هر سال روز حسابدار در ایران است. این روز در گردهمایی ۱۳ آذر ۱۳۸۶ نهادهای حسابداری ایران شامل انجمن حسابداران خبره ایران، جامعه حسابداران رسمی ایران (به عنوان دو انجمن ایرانی عضو آیفک ) انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی، و سازمان حسابرسی به این عنوان نام‌گذاری شد.


روز حسابدار در ایران

در سال 1386، انجمن حسابداران خبره ایران ضمن اعلام این خبر همه نهادهای حسابداری ایران را برای تعیین روزی با عنوان روز حسابدار فرا خواند.
بر اساس آن فراخوان و نشست‌هایی که سپس بین رهبران انجمن حسابداران خبره ایران، جامعه حسابداران رسمی ایران( به عنوان دو انجمن ایرانی عضو آیفک ) انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی، و سازمان حسابرسی تشکیل شد.
سرانجام در گردهمایی که در ۱۳ آذر ۱۳۸۶ برگزار شد، روز ۱۵ آذر هر سال به عنوان روز حسابدار در ایران نام‌گذاری شد.حسابدار کیست؟

حسابدار به فارسی دری و تاجیکی «محاسب» شخصی است که عملیات حسابداری را در موسسات و سازمانها انجام می‌دهد. یک حسابدار می‌تواند دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته حسابداری باشد و یا این دانش را به صورت تجربی آموخته باشد. بسیاری از سازمانها دارای بخش یا واحد مالی هستند که امور حسابداری خود را در آن انجام می‌دهند. امروزه اکثر حسابدارها از نرم‌افزارهای حسابداری استفاده می‌کنند.

هفته جهانی حسابداری

فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک در سی‌امین سال تاسیس‌اش ۲ تا ۸ دسامبر ۲۰۰۷ (برابر با ۱۱ تا ۱۷ آذر ۱۳۸۶) را به عنوان هفته جهانی حسابداری اعلام کرد و از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواست آن هفته را به همین نام اعلام کنند و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تدارک ببینند و
با برگزاری مراسم ویژه ای از حسابداران تجلیل به عمل آورند و از سوی دیگر حرفه حسابداری و نقش حسابداران را در فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی به عموم بشناسانند.

این فدراسیون هرسال از دبیركل جوامع حرفه ای عضو برای گردهمایی در یكی از كشورها و به میزبانی انجمن یا جامعه آن كشور دعوت به عمل می آورد. این فدراسیون دارای 163 انجمن حرفه ای عضو از 125 كشور جهان است و جمعا حدود 5/2 میلیون نفر از حسابداران را نمایندگی می كند.
روز حسابدار در تقویم رسمی ایران

در سنوات گذشته جامعه حسابداران رسمی و انجمن حسابداران خبره ایران برای برگزاری هفته جهانی حسابداری برنامه هائی را پیش بینی بودند كه پیگیری نامگذاری و درج روز حسابدار در تقویم رسمی ایران که مطالبه تمامی حسابداران ایران زمین است ، از جمله این برنامه ها بوده است.

شرکت حسابداری و حسابرسی محاسبان خبرهمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic